Zaproszenie na szkolenia dla członków zespołów interdyscyplinarnych oraz grup diagnostyczno-pomocowych
Stowarzyszenie CRAS zaprasza do udziału w szkoleniach skierowanych do członków zespołów interdyscyplinarnych oraz grup diagnostyczno-pomocowych z terenu województwa podkarpackiego.
Pierwszeństwo udziału przysługuje członkom zespołów interdyscyplinarnych (ZI), którzy dotychczas nie brali udziału w takich szkoleniach. Szkolenia realizowane są w ramach obowiązku wynikającego z art. 9a ust. 5a Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej.
Zaplanowano trzy edycje 24-godzinnych szkoleń, które łącznie obejmą 200 uczestników. Zajęcia będą prowadzone w formie zdalnej przez Panią Justynę Podlewską oraz Panią Beatę Ciejkę.
Pani Beata Ciejka jest psychologiem oraz superwizorem Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Pani Justyna Podlewska jest prawnikiem, członkiem Zespołu Monitorującego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Posiada Certyfikat Specjalisty w Zakresie Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie, wydany przez Instytut Psychologii Zdrowia. Jest także członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego Dzielnicy Warszawa Targówek. Obie prowadzące współpracują z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.
Rekrutacja na szkolenia potrwa od 15 do 19 maja 2025 r. Aby zgłosić chęć udziału, należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.cras.org.pl i przesłać go na adres e-mail: rekrutacja@cras.org.pl.
Szkolenia odbędą się w dniach: 6, 9, 11 czerwca 2025, 14, 17, 18 lipca 2025 oraz 21, 24, 25 lipca 2025 r. w godzinach 8:00–15:00.
Udział w szkoleniach jest bezpłatny.
Szkolenia realizowane są w ramach zadania publicznego „Dom bez przemocy – edycja 2025”, współfinansowanego z budżetu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.
Serdecznie zapraszamy!
Zasady rekrutacji i udziału w projekcie „Dom bez przemocy” – edycja 2025